Kāpēc joprojām nav sakārtots Talsu tirgus?

Šobrīd nožēlojamā stāvoklī esošais Talsu tirgus būvēts 1967. gadā.

Mēra Aivara Lācarus (Talsu novada attīstībai) laikā kopā ar SIA “Campaign” tika aizsākts Talsu tirgus – ražotnes projekts. Lai gan īsi pirms pašvaldību vēlēšanām tika izplatīta informācija, ka projekts novadam maksās ~ 2,3 milj. EUR, pie varas nākot

Edgaram Zelderim (Mēs – Talsiem un novadam), projektētājs SIA “Campaign” iesniedza kontroltāmi par ~ 4 milj. EUR.
Saprotot, ka summa ir milzīga, tā brīža domes vadība lēma pagaidām īstenot tikai projekta pirmo kārtu.

Tomēr problēmas radīja tas, ka SIA “Campaign” pašvaldībai joprojām nebija iesniedzis izstrādāto būvprojektu, lai gan izpilddirektors

Aldis Vilsons (Talsu novada attīstībai) jau bija parakstījis pieņemšanas – nodošanas aktu par tā saņemšanu, uz kā pamata pašvaldība samaksāja uzņēmumam lielāko daļu no līguma summas (~86 750 EUR). Par notikušo uzsākts kriminālprocess.
“Campaign” vairāk kā pusgadu kavēja projekta iesniegšanas termiņu, tāpēc pašvaldība līgumu lauza.

Tika uzdots projektu pabeigt citam uzņēmējam. Notika varas maiņa un mēra krēslā nonāca

Dainis Karols (Latvijas Zemnieku Savienība). Lai gan arī viņa laikā būvprojekts līdz galam netika izstrādāts, pašvaldība atkal samaksāja par iesākto darbu pirms tika saņemts pilns būvprojekts.
Par spīti tam, ka nepamatoti iztērēti vairāk kā 111 tūkstoši EUR, būvprojekts tā arī netika pabeigts. Tā vietā D.Karola koalīcija lēma 2020. gada budžetā paredzēt vēl 50 000 EUR tirgus projektēšanai.
Atkal.
Novada iedzīvotāji vairākkārt norādījuši, ka vēlas vienkāršu, praktisku un ērtu tirgošanās vietu, nevis grandiozas, pārspīlēti dārgas būves. Kā pozitīvie piemēri tiek minēti Ugāles tirgus (2018.g. ~ 434 tūkst. EUR) vai mūsdienīgā koncepta Jāņa tirgus Siguldā (2019.g. ~ 1,5 milj. EUR).
2021-03-01T09:42:52+00:00