Talsu novada domes 2019.gada 11.jūlija sēdes darba kārtībā iekļauts sešu esošās koalīcijas deputātu pieprasījums par neuzticības izteikšanu novada domes priekšsēdētājam Dainim Karolam (Latvijas Zemnieku savienība). Savā iesniegumā Andis Astrātovs, Oļegs Solovjovs, Gerda Zeberiņa, Ģirts Kalnbirze (Talsu novada attīstībai), Inga Gluzda (ievēlēta no Jaunās konservatīvās partijas) un Daiga Feldmane (Latvijas Reģionu Apvienība) norāda uz esošās domes vadības bezdarbību un nolaidību.

Zīmīgi, ka pirms gada minētie 6 deputāti kopā ar pašu Karolu, Almantu Kalniņu (LZS), Edmundu Demiteru, Normundu Tropiņu (Vienotība), Alfonu Spēku un Tabitu Kalniņu (Latvijas Zaļā partija) no priekšsēdētāja amata gāza Edgaru Zelderi. Tika sadalīti amati un parakstīts koalīcijas līgums, kam uzreiz pēc Saeimas vēlēšanām pievienojās arī Gundars Sebris un Sandra Pētersone (Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK).

Varētu domāt, kur vēl labāk – koalīcijā apvienojušies gandrīz visi domē ievēlētie deputāti (14 no 17), partijas ir politiski pieredzējušas un vairākkārt pārstāvētas gan novada domē, gan Saeimā, tomēr pavisam drīz iezīmējās skaidra nespēja vienoties par tālāku novada attīstības virzienu. Absurdākais, ka vadības nekompetences un pilnīgas izpildvaras patvaļas dēļ radušās problēmas un nesaskaņas bieži vien mēģināja novelt uz opozīciju – atlikušajiem 3 deputātiem no “Mēs – Talsiem un novadam”.

ZZS “labo darbu čempions” D.Karols domes vadībā bijis pēdējos 2 gadus – kopš 2017. gada pašvaldību vēlēšanām kā priekšsēdētāja E.Zeldera 1. vietnieks administratīvajos, finanšu un izglītības jautājumos, bet gadu vēlāk, pašam panākot varas maiņu – kļuvis par domes priekšsēdētāju.

Jau labu laiku apstājusies pašvaldības attīstības projektu virzība – baseina un hokeja halles projekts, Talsu tirgus, jaunu bērnudārzu būvniecība Sabilē un Vandzenē, stadions Valdemārpilī u.c., nav izdevies normalizēt situāciju arī pansionātā “Lauciene”.

Pašvaldības kapitālsabiedrībās SIA “Talsu ūdens” un SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” valda haoss – nesaimnieciskas rīcības un nepietiekamas uzraudzības dēļ iedzīvotājiem drīzumā jārēķinās ar būtisku ūdenssaimniecības un atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu tarifa pieaugumu.

Slēpti arī zaudējumi, nelietderīgi izmantota pašvaldības nauda un piesegtas atbildīgās amatpersonas. SIA “Talsu namsaimnieks” 2014. – 2017. gadā nodarītie zaudējumi vismaz 200 000 euro apmērā joprojām nav atgūti, turklāt uzņēmumam ir 800 000 euro parādsaistības pret iedzīvotājiem, kuru dzīvojamo māju uzkrājumi bez iedzīvotāju ziņas tērēti parādu un zaudējumu segšanai.

Konstatēto pārkāpumu dēļ valsts augstākā revīzijas iestāde – Latvijas Republikas Valsts kontrole veiks ārkārtas finanšu auditu Talsu novada pašvaldībā.

Diemžēl darbs domē faktiski ir paralizēts, tāpēc kā vienīgo izeju redzam domes atlaišanu un ārkārtas vēlēšanas!

2019-11-03T17:53:08+00:00